//Vestel VRF V4 PLUS W Serisi
Vestel VRF V4 PLUS W Serisi 2017-09-23T15:48:39+00:00

Vestel VRF V4 PLUS W Serisi

VESTEL V4 Plus W serisi, su ve soğutma gazı sistemlerinin mükemmel kombinasyonudur. Ana ünite, 36HP ile dünyanın en büyük kapasitesine sahiptir; soğutma ve ısıtma için en yüksek enerji verimliliği sağlar. Bu seri, mükemmel enerji tasarrufu özellikleri, esnek sistem tasarımı ve en yüksek konforu sağlaması ile ön plana çıkar. Klasik soğutma kulelerine/kazanlarına ek olarak; nehir suyu, toprak, güneş enerjisi, deniz suyu, göl suyu, yer altı suyu, üretimden kaynaklanan atık ısı, kanalizasyon veya atık su dahil birçok su kaynağı seçeneği mevcuttur.

Geniş Uygulama Aralığı

Geniş dış ünite yelpazesipasite

Ana ünitelerin kapasite aralığı, 8HP’den 36HP’ye kadardır. Toplam ana ünitelerin %130’una kadar kapasiteye sahip maksimum 59 iç ünite, tek bir soğutma sistemine bağlanabilir.

Geniş çalışma sıcaklığı aralığı

Uzun boru mesafeleri

Soğutma gazı boru tesisatı sisteminde, toplam boru uzunluğu 120 m’lik en uzun gerçek boru uzunluğu ve iç ünite ile ana ünite arasındaki 50 m’lik kot farkı ile 300 m’ye kadar uzayabilir. Su tarafında 1,96 MPa’ya kadar yüksek basınç olabilir ve bu sistem yüksek katlı binalarda esnek bir tasarım sağlar. Su boru tesisatı dolu alanlara giremez ve böylece su sızıntı riski az olur.

Yüksek Güvenilirlik

Sıcaklık değişimine dirençli üniteler

Su sızıntısı yok

Su borusu takılı iç ünite olmadığından su sızıntısı riski de yoktur.

Yüksek Verimlilik

Yüksek IPLV (Entegre Kısmi Yük Değeri)

VESTEL V4 Plus W Serisi, su sistemini ve soğutma gazı sistemini mükemmel şekilde birleştirir. IPLV(C), 5,9 değerine kadar ulaşır. Hava soğutmalı VRF ile kıyaslandığında daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Yüksek verimli çift borulu ısı değiştirici

Yenilikçi tasarımlı çift borulu ısı değiştirici ile suyun kalitesinin yüksek olması gerekmez. Su büyük bir sirkülasyon
alanına sahiptir ve tıkanması kolay değildir, yüksek güvenilirliğe sahiptir, temizliği ve bakımı kolaydır.

Isı kazanımı fonksiyonu

Modern büyük ölçekli binalarda dahili ve harici alanlar arasındaki yük farklıdır. Hem soğutmanın hem de ısıtmanın gerekli olduğu durumlar oluşabilir. V4 PLUS W serisi modüler tasarımı, sadece farklı alanlarda titiz bir sistem bölünmesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ısı kazanımı ve büyük ölçüde geliştirilmiş enerji verimliliği de sağlar.

Geliştirilmiş Konfor

Düşük ses seviyesi

Dış ortam üniteleri fan gürültüsü olmadan ve daha düşük ses seviyesi ile çalışan tümüyle mahfazalı tasarıma sahiptir.

Modüler tasarım

Üç temel model, 8, 10 ve 12HP, aynı boyuta ve ağırlığa sahiptir. Modüler tasarım, bir ana ünitenin diğeri üzerine kurulmasını mümkün kılar ve bu da yerden büyük tasarruf sağlar. Kurulum ortamları depolar, bodrumlar, kapalı balkonlar, koridorlar ve fabrikalar gibi yerler olabilir.

Daha Akıllı

Önceliklendirme modları

Mevcut mod seçenekleri her türlü kullanıcı ihtiyacını karşılayabilir.

Daha Kolay Kurulum ve Servis

Kolay erişim

Önerilen Kombinasyon Tablosu

Dış Ünite Özellikleri

V4+W

Dış Ünite Boyutları

Gövde ölçüleri

Kurulum ölçüleri