V5 X Serisi 2017-09-25T15:02:15+00:00

V5 X Serisi

VESTEL V5 X Serisi VRF ürünlerini sunmaktan gurur duymaktadır. Bu seri, sistemi optimize etmek ve pazar ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere tasarlanmıştır. V5 X Serisi, 4 dış üniteyi bir araya getirerek 2HP aralıklarla 8HP ile 88HP arasında geniş bir kapasite sunmaktadır. Ayrıca sıradışı özellikler, geniş yelpazede dış ve iç üniteler yüksek harici statik basınç ve enerji tasarrufu teknolojilerini bir araya getiriyor. 1.000 m boru tesisatı mesafesi ve 110 m kot farkı sunarak, büyük ve çok katlı binalar için mükemmel bir seçim oluşturuyor.

Geniş Uygulama Aralığı

Büyük binalar için yüksek kapasite

Dış ünitelerin kapasite aralığı, 2HP’lik artışlarla 8HP’den 88HP’ye kadar değişmekte olup, 4 temel modelin maksimum kombinasyonudur.

Geniş mekanlar

Toplam dış ünitelerin %130’una kadar kapasiteye sahip maksimum 64 iç ünite, tek bir soğutma sisteminde bağlanabilir. Özellikle ofis binaları, oteller, apartmanlar, bekleme odaları, hastaneler ve çok daha fazlası için uygundur.

Uzun boru mesafeleri

Bu sistem, 1.000 m (3280 ft.) uzunlukta boru tesisatını ve 110 m (360,8 ft.) kot farkını destekleyerek, büyük projeler için mükemmel bir çözüm oluşturur.

Yüksek harici statik basınç

Yüksek statik basınç pervanesi ve optimize edilmiş fan koruması, çeşitli kurulum ortamlarına uyarlanabilir. VESTEL günümüzde, özelleştirilmiş uygulamalar için 60 Pa (0,24” W.G.)* değerine kadar harici statik basınçlı üniteler sunmaktadır. Ürünler standart şekilde 0-20 Pa (0-0,08” W.G.) fonksiyonu ile donatılır. *60 Pa (0,24” W.G.) üzerindeki bir basınç değerine ihtiyacınız varsa lütfen VESTEL’e danışın.

Geniş çalışma aralığı

Yüksek Güvenilirlik

Eş Yaşlanma

Bir kombinasyonda, tüm dış üniteler tüm sistemin kullanım ömrünü uzatmak için ana dış ünite olarak çalışabilir.

Yedekleme fonksiyonu

Çoklu sistemde, ana ünite arızalandığında, herhangi tek bir ünite ana ünite olarak ayarlanabilir ve kalan üniteler çalışmaya devam edebilir. Bu fonksiyon tesisteki DIP anahtarları ile PCB üzerinde ayarlanabilir.

Yüksek verimli yağ dengesi ve yağ geri dönüş teknolojisi

5 aşamalı yağ kontrol teknolojisi, her bir dış ünitenin ve kompresörün yağ miktarlarının her zaman güvenli bir seviyede tutulmasını sağlayarak, kompresör yağı eksikliği sorununu tümüyle çözer.

Hassas kontrol teknolojisi

 • Tek bir sistemde by-pass solenoid valfi ile çift EXV ve sıvı tarafı; her EXV kısmı, hassas bir akış ayarı için 480 atım sağlar, atım sayısı toplamda 960 olur. Üniteye takılı tüm solenoid valfler, sıcaklık kontrolünün hassas şekilde yapılmasını, sistemin durmadan ve tasarruflu bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • Konforlu ortam için hassas soğutucu kontrolü ve daha düşük sıcaklık dalgalanması sağlamak amacıyla bazı iç ünitelerde 2000 vuruşlu EXV kullanılır.

Çalışma esnasında basınç kontrolü

 • Basınç sensörü, sistemin yüksek basıncını izleyebilir ve her zaman ana karta gönderebilir.
 • Sistem basıncın hassas şekilde düzenlenebilmesi için yük ve yüksek basınca göre DC fan motoru hızını kontrol eder.
 • Sistem farklı çalışma ortamlarında en iyi basınç durumunda çalışabilir. Bu sayede güvenilirlik artar ve sistemin ömrü daha uzun olur.

Elektrikli cihaz için sıcaklık koruması

 • Profesyonel hava çıkışı ızgarası tasarımı, 8°C (14,4°F) civarında soğutma kontrol kutusu sıcaklığı.
 • PCB kutusu için yüksek sıcaklık koruması, sıcaklık normale döndüğünde otomatik düzelme.

Koruma fonksiyonları

Geliştirilmiş Konfor

Akıllı yumuşak başlama teknolojisi

DC inverter kompresörü ve yumuşak başlama fonksiyonu, elektrik ağına darbeyi azaltır. Bu tür yüksek performanslı ve düşük ses DC inverter kompresör, başlangıçta daha hızlı çalışır ve ilk başlama zamanını azaltır. Aynı zamanda ünitenin oda sıcaklığını kurulu seviyeye çabucak ayarlamasına yardım eder.

Hızlı ısıtma ve soğutma tasarımı

Sistem, tüm DC inverter kompresörlerinin kullanımından faydalanarak, ani ve konforlu bir hava çözümü sunmak üzere tam yüke çabucak ulaşabilir ve ısıtma ve soğutma zamanlarını kısaltabilir. Daha az sıcaklık dalgalanması daha iyi bir yaşam ortamı yaratacaktır.

Akıllı defrost teknolojisi

Akıllı defrost programı, defrost süresine sistemin gerçek gereksinimine göre karar vererek, gereksiz defrost ile ısıtma kaybını azaltır ve iç mekan tarafını daha konforlu hale getirir.

Öncelikli (opsiyonel) çalışma modu

Seçilecek 5 çalışma modu: Isıtma önceliği modu (varsayılan) Soğutma önceliği modu Sadece ısıtma modu Sadece soğutma modu VIP veya oylama önceliği modu (No. 63 IDU veya büyüklük gereklilik önceliği)

İleri sessizlik teknolojisi

Yüksek Verimlilik

V5 X Serisi, DC kompresör kontrolü, DC Fan motoru ve gelişmiş performanslı ısı eşanjörü kullanarak sektörün en yüksek soğutma ve ısıtma verimliliğini sunar.

Yüksek EER ve COP değerleri

Yüksek verimli DC inverter kompresörü

Sorunsuz 180° sinüs dalgalı DC inverter

Kompresör motorunun dönüşünü kolaylaştırır, kompresör çalışma verimini dikkat çekici şekilde iyileştirir. Uyumlu akım ve elektro mıknatıs gürültüsünü etkin şekilde kontrol eder ve uluslararası EMC testinden sorunsuz geçer.

Full DC inverter kompresörü, otomatik enerji ayrımı

Full DC inverter kompresörlerinin teknolojisi sayesinde, çalışma ünitesinin çıkışı anlık yük taleplerine göre otomatik olarak ayarlanır. Üniteler her zaman en verimli aralık olan 40-70 Hz aralığında çalışır. Bu aralık ünitenin daha az enerji harcamasını ve iyi durumda kalmasını sağlar.

Yeni profilli fan kanadı

 • Konkav emme yüzeyli yeni CFD tasarımlı kanat, yüzey basıncının dağılımını değiştirir.
 • İkincil akımların gelişmesini kısıtlayarak, duvar hava akımının düşme kaybını azaltır.
 • Keskin kenarlı ve hafif kavisli yeni bir kanat, hava akış hızını artırır ve titreşimi ve hava akış direncini azaltır.

DC fan motoru

Sistem, çalışma yükü ve sistem basıncına göre, minimum enerji tüketimi sağlamak için DC fanının hızını kontrol eder.

Yüksek performanslı ısı değiştirici

 • Yeni tasarım pencere fitilleri ısı değişim alanını genişletir, hava direncini azaltır, daha fazla güç tasarrufu sağlar ve ısı değişim performansını artırır.
 • Su emen film fitilleri ve içi dişli bakır borular, ısı değişimi verimliliğini ideal hale getirir.
 • Dış ortam sıcaklığı 35°C’ye (95°F) ulaştığında soğutma gazı 37,1°C’ye (98,8°F) kadar soğutulabilir, böylece sadece 2,1°C (3,8°F) sıcaklık farkıyla yüksek verimli ısı değişimi elde edilebilir.

Daha Kolay Kurulum ve Servis

Basit iletişim kablosu

Merkezi kumanda (CCM30), isteğe bağlı olarak iç mekan tarafından veya dış mekan tarafından (XYE terminalleri) bağlanabilir. Bir kablo grubu ile, ağ ve sistem iletişimi gerçekleştirilebilir. Bu tip bir kablo tesisatı tesislerde kuruluma daha elverişlidir.

Otomatik test çalışması ve otomatik adres fonksiyonu

 • Sadece test işlem düğmesine bastığınızda, ünite, kablo tesisatı, kapatma valfleri ve sensörlerle birlikte otomatik bir sistem kontrolü gerçekleştirir. Sonuçlar kontrol tamamlandıktan sonra otomatik olarak getirilir.
 • Dış ünite, adresleri iç ünite için otomatik olarak dağıtabilir. Kablosuz ve kablolu kumandalar, her iç ünite adresini sorgulayabilir ve modifiye edebilir.

Döner elektrik kontrol kutusu

Yeni tasarım döner kontrol kutusu mükemmel tasarıma sahiptir,v maksimum 150 derece açıyla dönebilir. Boru hattı sisteminin denetlenmesi ve bakımı için uygundur ve elektrik kontrol kutusunun demonte süresini büyük ölçüde kısaltır. Sistem durumunun hızlı kontrolü için kontrol penceresi.

360° boru bağlantısı

Borular çok yönlü olarak bağlanabilir: ön, sol, sağ ve arka.

Alandan tasarruf için kompakt boyut

Kompakt boyutlu tasarım, kurulum alanını minimuma indirir ve taşımayı daha kolay hale getirir. Üniteler çalışma alanında asansör ya da forkliftle bile taşınabilir.

Önerilen Kombinasyon Tablosu

Notlar:
1. Kapasiteler şu şartlara bağlıdır:
Soğutma: İç mekan sıcaklığı 27°C (80,6°F) DB/19°C (66,2°F) WB; Dış mekan sıcaklığı 35°C (95°F) DB/24°C (75,2°F) WB
Isıtma: İç mekan sıcaklığı 20°C (68°F) DB/15°C (59°F) WB; Dış mekan sıcaklığı 7°C (44,6 °F) DB/6°C (42,8°F) WB
2. Boru uzunluğu: Ara bağlantı boru uzunluğu 7,5 m, kot farkı sıfırdır.
3. Yukarıdaki kombinasyon modelleri, fabrika tarafından önerilen modellerdir.

Dış Ünite Özellikleri (380~415 V-3 Fazlı-50/60 Hz)

Dış Ünite Özellikleri (220V-3 Fazlı-60Hz)

Notlar:
Kapasiteler şu şartlara bağlıdır:
Soğutma: İç mekan sıcaklığı 80,6°F (27°C) DB/66,2°F (19°C) WB; Dış mekan sıcaklığı 95°F (35°C) DB/75,2°F (24°C) WB.
Isıtma: İç mekan sıcaklığı 68°F (20°C) DB/59°F (15°C) WB; Dış mekan sıcaklığı 44,6°F (7°C) DB/42,8°F (6°C) WB.
Boru uzunluğu: Ara bağlantı boru uzunluğu 24,6 ft. (7,5 m), kot farkı sıfırdır.
Bağlantı borusu çapı, toplam eşdeğer sıvı borusu uzunluğunun 295,2 ft.’ten (90 m) az olması koşuluna bağlıdır. Toplam eşdeğer sıvı
borusu uzunluğu 295,2 ft.’ten (90 m) fazla olduğunda, bağlantı boru çapını seçmek için lütfen teknik kılavuza başvurun.
Ses değerleri, yarı yankısız odada, ünitenin 3,28 ft. (1 m) önünde ve yerden 4,26 ft. (1,3 m) yukarıdaki bir konumda ölçülür.